Udany wypoczynek

Dziatwę do wyjazdu na obóz może przekonać tylko interesujący program. Organizatorzy tego rodzaju wyjazdów z roku na rok wzbogacają swą propozycję. Kolonie tematyczne dla dzieci znacznie odróżniają się od tych dla młodzieży, jako że ich potencjał oraz oczekiwania są zupełnie inne. Program obozu dla dzieci uwzględnia więcej zabawy. Pośród obozów tematycznych dla dzieci wyróżnić można by: obozy językowe, artystyczne aktywne oraz obozy przygodowe.

Obóz konny

Autor: True Blue Animal Rescue
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu psychologów uważa, iż dzieci w pierwszych latach swej szkolnej edukacji najszybciej rozwijają swoje umiejętności lingwistyczne. Stąd obozy językowe są dla nich perfekcyjną propozycją na odpoczynek. Lekcje na podobnych koloniach przeprowadzane są przy wykorzystaniu niekonwencjonalnych metod uczenia, na które nie ma czasu w szkole. Program dopasowany jest do umiejętności oraz wieku dzieci, dzięki czemu nauka jest dla nich radością – kolonia konna. Kolonie sportowe kierowane są do dzieci żywych, kochających spędzać czas na wolnym powietrzu. Pamiętajmy, że na koloniach sportowych chodzi przede wszystkim o rozwijanie pasji u dziecka, „zarażanie” ich aktywnością cielesną, którą będą rozwijały w ciągu całego życia. Tego rodzaju wakacje nie zakładają restrykcyjnych treningów. Oczywiście, uczą fundamentów wyłowionych przez dziecko sportów, ale traktują je swobodnie, w taki sposób aby go nie uprzedzić. Propozycja jest niezmiernie zróżnicowana, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Przykładowe obozy sportowe, to: obozy tenisowe, piłkarskie, rowerowe lub też wakacje w siodle. Na koloniach artystycznych odnajdą się dzieci kochające zajęcia kreatywne. Nie muszą posiadać nieprzeciętnego uzdolnienia. Obozy artystyczne kształtują w dziecku poczucie estetyki, a także nauczają cierpliwości a także inwencji. Każda z kolonii artystycznych – plastycznych buduje w dziecku pewność siebie.

Kucyk i dziewczynka

Autor: pxlcookies
Źródło: http://www.sxc.hu/
Na koloniach czynnych nasze dziecko będzie mogło zdobyć wiedzę z najróżniejszych dyscyplin. W programie odkryjemy m.in. kolonie kulinarne, wspinaczkowe. Są to obozy nie typowo sportowe, ale nakłaniające uczestników do działań. Zestawiają wiedzę naukową oraz praktyczną. Program kolonii mocno angażuje maluchy, dzięki czemu nie należą one do nudnych. Na tychże obozach maluchy mogą być kim tylko zamarzą, dzięki czemu kreatywność a także fantazja dzieci bardzo rozwijają się.