Krótki opis atrakcji, które może zaproponować Beskid Żywiecki, noclegowa baza tego regionu.

Jednym z najwyższych górskich pasm na terenie naszego kraju jest Beskid Żywiecki. Jak sama jego nazwa wskazuje, góry te znajdują się tam gdzie leży Żywiec, jest to jeden z najbardziej uroczych rejonów tego typu w naszym kraju. Wizytówką Beskidu Żywieckiego stała się Babia Góra, szczyt, jaki wznosi się na ponad 1700 metrów nad powierzchnię morza, a jaki jest wyjątkowym szczytem w Beskidach przypominającym krajobraz z Alpach. Lecz turyści którzy się wybierają na Babią Górę muszą pamiętać, że miejsce to jest wymagające i dość kapryśne. Często zdarzają się na niej niebezpieczne załamania pogody i burze, z tego też powodu nawet na niewielką wycieczkę trzeba się należycie ubrać. Beskid Żywiecki posiada również sporo innych ciekawych miejsc, do jakich można na przykład zaliczyć górę Pilsko, a także dużo atrakcji dla turystów. Rejon znany jest z przepięknie położonych rowerowych i pieszych szlaków, a z kolei zimą będą tam czekać liczne wyciągi i stoki narciarskie. Doskonale jest również rozwinięta noclegowa baza, tak więc spore ilości wczasowiczów którzy przybywają co roku w tamte rejony będzie miało gdzie spać.

Czytaj dalej o beskidzkim raju

Autor: wisley
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bardziej rozpoznawalnych ośrodków z Beskidu Żywieckiego jest obecnie hotel Beskidzki Raj (Więcej informacji). Położony on jest w malowniczym regionie, na wysokości ponad 800 metrów. Otoczony przepiękną przyrodą jest świetnym miejscem zarówno do tego, żeby słodko leniuchować, jak również na aktywny wypoczynek. Latem da się w jego pobliżu chodzić po górach czy jeździć na rowerze, za to zimą właściciele zapraszają na pobliskie stoki. Sam hotel może na raz ugościć 250 osób w blisko osiemdziesięciu przestronnych, wykończonych w wysokim standardzie pokojach.

Hotel oferuje również kilka sal konferencyjnych, na pewno na duże pochwały będzie także zasługiwała kuchnia. Nie da się w nim nudzić także w czasie brzydszej pogody, dla miłośników różnych rozrywek jest dostępny stół do tenisa stołowego, kręgielnia i piłkarzyki. Hotel ten jest lubiany zarówno wśród gości indywidualnych jak też firm, które chętnie organizują w nim najróżniejsze spotkania biznesowe, szkolenia i imprezy integracyjne dla pracowników.