Jakim sposobem tanim kosztem pojechać na narty? Wskazówki.

By pojechać na udany wyjazd na narty, wcale nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy. Udane wyjazdy wolno zorganizować również tanim kosztem. Niemało osób uważa, że tanie wyjazdy na narty są przypuszczalne tylko w Polsce. To nieprawda, gdyż często za granicą możemy odkryć znacznie tańsze opcje, na przykład w Czechach.

nocleg w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Biura podróży posiadają studenckie oferty wyjazdów na narty, jakie mają w sobie koszty za nocleg i przejazd. Ceny takich propozycji zaczynają się już od około 1000 złotych, ponadto jeśli samodzielnie zabierzemy wyżywienie, uda nam się zaoszczędzić jeszcze więcej. Warto rozejrzeć się za tego typu propozycjami. Jeśli wolimy osobiście organizować wyjazd, wybierzemy najtańszą odmianę transportu, i także tani nocleg, na przykład w schroniskach górskich. Co prawda, zakwaterowanie może być trochę ciasne, niemniej dzięki niemu zaoszczędzimy mnogość pieniędzy – gdzie wyszukać tanie wyjazdy na narty. Poza tym jeśli większość czasu będziemy spędzać na stoku lub zwiedzaniu, nie będzie to posiadało dla nas większego znaczenia. Należałoby także pomknąć na narty z większą grupą jednostek. Jadąc na narty w 5 ludzi, możemy bez problemu pojechać jednym wozem, a koszty benzyny podzielić na każdych uczestników wyprawy. Wtenczas dojazd nie wyniesie nas sporo. To samo można uczynić z noclegiem – wynająć jeden pokój z pięcioma łóżkami, co również pozwoli nam wiele zaoszczędzić. Dobrym pomysłem na tanie wyjazdy na narty jest również skorzystanie z ofert last minute. Często są one sporo tańsze od zwykłych propozycji biur podróży, więc możliwe, że odkryjemy wyjazd, jaki nas zainteresuje. Planując wyjazd na narty, wypada uwzględnić również czas wyjazdu.

wyciąg narciarski

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zaoszczędzić, nie jedźmy na narty w Boże Narodzenie czy przerwę świąteczną. Masa ludzi oczywiście w tych dniach korzysta z wypoczynku w górach, wobec tego ceny usług bądź noclegów są większe – Snow Motion. Stosownym czasem na wyjazd na narty jest styczeń czy marzec. Jak widać, projektów na zaoszczędzenie pieniędzy na urlopie jest wiele. Wskazane jest wziąć je pod uwagę w trakcie organizowania wycieczki na narty.