Dlaczego opłaca się wybrać się chociaż od czasu do czasu na wyjazd zorganizowany samodzielnie, zamiast korzystać co roku z biura podróży?

Myśląc o wakacyjnych planach często wybieramy kierunki dosyć standardowe. Trochę przez przyzwyczajenie, gdyż w niektórych krajach byliśmy już i dobrze kojarzą nam się przyjemnie. Trochę też z tego względu, iż korzystając z ofert biur podróży mamy większą ilość propozycji wyjazdów bardziej standardowych oraz popularnych. A co jakby tak tego roku roku samodzielnie zaplanować sobie wyjazd w nie aż tak oczywiste miejsce? Może się okazać, iż to będą jedne z najlepszych wakacji naszego życia. W jakie miejsce dobrze jest pojechać?

Coraz popularna staje się Azja. Szczególnie, że bilety lotnicze Tokio Warszawa czy też do Bangkoku albo Kuala Lumpur już nie kosztują tak dużo jak jeszcze parę lat wstecz. To jest na pewno dodatkowa zachęta ku temu, by wybrać się w ten rejon świata. Osoby lubiące miejsca, które są jednak trochę bardziej przystępne dla turystów z Europy, na pewno powinny wybrać Japonię. Będą dobrze się czuły z tym, iż mogą znajdować się w tak poukładanym miejscu ( stronę). Nie ma tam choćby problemu z komunikacją po kraju, z tego powodu zorganizowanie samodzielnego wyjazdu oraz przemieszczanie po tym kraju będzie łatwiejsze, aniżeli w wielu azjatyckich państwach. Oprócz tego, jest to kraj niezwykły jeśli chodzi o kulturę. Z tego powodu wyprawa jest z pewnością daleka, lecz możemy mieć gwarancję niesamowitych przeżyć.

Warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast osoby, które lubią trochę improwizacji podczas wyjazdu jak też nie mają nic przeciwko nie zawsze idealnym warunkom, z pewnością będą zadowolone z wyjazdu do Birmy czy Kambodży. Te piękne kraje mają z roku na rok coraz większą rzeszę odwiedzających je turystów. Takie zainteresowanie jest uzasadnione, jednak tym bardziej, jeżeli podróżujemy na własną rękę, trzeba liczyć się ze zgoła odmiennymi realiami aniżeli te, do których przyzwyczailiśmy się na co dzień. Targowanie się to w tych krajach rzecz na porządku dziennym.

wycieczka

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jak to, iż należy zwracać uwagę osobom, jakie pobierają od nas większe opłaty za różnego rodzaju usługi. Tak jest na przykład w knajpkach czy sklepach, ponieważ wykorzystuje się to, że przyjezdna osoba jest turystą z bogatszego kraju. W takich miejscach na pewno musimy pamiętać o innego rodzaju zasadach, aniżeli te do jakich przywykliśmy na co dzień. Natomiast niektórym bardzo to odpowiada, ponieważ właśnie na tego typu niecodziennych przeżyciach zależy im.

Warto odkrywać kraje czy miasta, jakie znajdują się dość blisko, a przyciągają swoją niezwykłością (czytaj nieco więcej). W końcu chcemy poznać coś innego, niż to co widujemy na co dzień. Tego typu przeżycia mogą nam dać choćby loty do Tel Aviv albo do któregoś z miast Maroka. Samodzielnie zorganizowana wyprawa na pewno da nam sporo niecodziennych przeżyć, jakich nie doświadczylibyśmy lecąc na wycieczkę z biurem podróży. Satysfakcja z przygotowania takiego wyjazdu też z pewnością jest o wiele większa, niż korzystanie z tego co w ofercie mają biura.