Dlaczego najlepiej odwiedzić Zakopane i okolice? Co ten rejon zapewnia najlepszego?

Tatry są największym polskimi górami, ich charakter jest faktycznie alpejski. Na najistotniejszej grani Tatr znajduje się granica między Polską a Słowacją, natomiast najwyższym szczytem są Rysy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, iż faktycznie najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, jaki jest w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.

krupówki

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem o jakim dość często myślimy wybierając się w Tatry jest Zakopane. To miasto jest bardzo słusznie nazywane Zimową Stolicą Polski. To nie jedynie ośrodek sportów zimowych, takiego rodzaju jak skoki narciarskie, to również rewelacyjna baza wypadowa na to żeby pochodzić po górach, lecz i rewelacyjne miejsce dla narciarzy, którzy w samym mieście, jak i jego najbliższej okolicy wyszukują liczne wyciągi i świetnie przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo dobry przykład to kompleks na Nosalu czy w okolicznych miejscowościach, takiego typu jak Jurgów lub Białka Tatrzańska – zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem.

Nie dziwi więc fakt, że apartamenty w Zakopanem cieszą się nieprzerwaną popularnością. Jak pragniemy zarezerwować nocleg w Zakopanem koniecznie wykonajmy to odpowiednio we wcześniejszym czasie, ponieważ to tak popularne miejsce, że na ostatnią chwilę może być zbyt późno. Z Zakopanego można wybrać się na wycieczkę w góry, najbardziej powszechnym szlakiem jest szlak w kierunku Morskiego Oka. Jest to jezioro górskie znajdujące się w sercu Tatr, jakie otoczone jest przez majestatyczne szczyty Mięguszowieckie. Z tego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednakże wejście na najbardziej wysoką górę w naszym kraju nie jest łatwe. To cztery godziny forsownego marszu w jedną stronę. Więc jak planujemy tam wejść musimy być przygotowani kondycyjnie, a jednocześnie mieć przy sobie najlepsze buty trekkingowe

.

góry
W samym mieście jest również bardzo dużo interesujących miejsc do oglądania. Ulica Krupówki lub kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to konieczne punkty każdej wizyty. Bardzo ciekawy jest również cmentarz na Peksowym Brzysku, w jakim pochowani są wszyscy ratownicy TOPR, jacy zginęli w okresie służby – jak wybrać zakopane noclegi. Tego rodzaju miejsce mają również tam zasłużeni dla Zakopanego, czyli poeci oraz pisarze. Jednakowoż tak jak wspomnieliśmy wcześniej, aby załatwić sobie Zakopane noclegi powinniśmy wcześniej zarezerwować miejsce, bo może być z tym trudność. Powinniśmy o tym pamiętać, by móc w pełni cieszyć się pobytem w Zakopanem.