Czemu warto zdecydować się na wyjazd do Kątów Rybackich? Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w tej miejscowości?

Wakacje nad morzem to dla niektórych osób z dziećmi jakby coroczny rytuał. Podczas wakacji wybierają się oni na upragniony wypoczynek, zazwyczaj na dwa tygodnie. Często jednak ludzie udają się w to samo miejsce, gdyż jest sprawdzone, odpowiednie oraz nie wymaga tracenia czasu nas szukanie jakiegoś noclegu. To niestety błąd, gdyż w naszym kraju jest tak dużo ładnych miejscowości nad morze, iż można każdego roku jeździć do innego kurortu. Tak jest choćby z Kątami Rybackimi. Czemu warto się tam wybrać?

Kąty Rybackie to miejscowość leżąca na Mierzei Wiślanej. Ogromnym plusem jest bliska odległość Zatoki Gdańskiej z jednej strony, natomiast Zalewu Wiślanego z drugiej. Bliskość ta sprawia, iż jest więcej możliwości wyboru, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu oferty wakacji nad polskim morzem i nie tylko, oraz szeroką bazę kwater znajdziesz na na ruszajwpolske.pl Z jednej strony mamy blisko piękną, szeroką plażę, w związku z tym możemy standardowo spędzać czas na niej. Z drugiej natomiast można wieczorami siedząc na tarasie jednego z wielu ośrodków, podziwiać urok Zalewu Wiślanego oraz słuchać żab i ogromnej ilości ptaków, jakich ostoja znajduje się na tym terenie.

Morze, Kąty Rybackie

Autor: leosia niezgodka
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym, że jest to wieś rybacka, to bez problemu znajdziemy tam wiele miejsce, w jakich będziemy mogli zarówno zjeść na miejscu jak również kupić do domu pyszną, świeżą rybę. Jest to niewątpliwa zaleta dla tych, którzy są fanami tego przysmaku. W Kątach Rybackich znajdziemy dwa porty rybackie, które prócz świeżych ryb, dostarczą również malowniczego widoku. Będzie można bowiem do woli podziwiać stojące w porcie kutry rybackie.

Gdy chodzi o poszukiwanie noclegu w tej miejscowości, należy się kierować własną wygodą. Z tego powodu dobrze będzie wybrać coś, co da nam większą swobodę. Taki komfort z pewnością dadzą nam domki Kąty Rybackie posiadają całkiem sporą ofertę takich noclegów <- czytaj więcej w tym temacie>. Nocując w domku będziemy mieli swoje osobne wejście oraz do tego mały taras na wyłączność. Jest to niesamowicie wygodne i możemy się właściwie poczuć jak u siebie w domu, przesiadując wieczorem na tego typu tarasie.

Nie można również zapomnieć o ładnym i wyjątkowym rezerwacie ornitologicznym kormorana czarnego. To właśnie w Kątach Rybackich znajduje się największa w Europie ostoja tych ptaków. Dlatego nie można nie wybrać się w tak magiczne miejsce, w którym możemy poczuć się rzeczywiście blisko natury.