Telefony stacjonarne nadal używane przez Polaków

Niektórzy mówią, że telefony stacjonarne odeszły w niepamięć, wyparte przez komórki. Istnieje jednak pewna grupa ludzi, która nie potrafi wyobrazić sobie codziennego życia bez uniwersalnego telefonu. To głównie osoby starsze, urodzone przed erą komputerów PC, gier video, oraz komórek, których użytkowanie dla młodych ludzi nie sprawia żadnego problemu.
telefon starego typu
Mówi się, że telefony stacjonarne odeszły w niepamięć, wyparte przez telefony komórkowe. Istnieje jednak pewna grupa ludzi, która nie potrafi wyobrazić sobie codziennego życia bez tradycyjnego telefonu. To głównie osoby starsze, urodzone przed erą komputerów PC, gier video, i telefonów komórkowych, których użytkowanie dla młodych ludzi nie sprawia żadnego problemu.

pracownik podczas pracy w biurze
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj prawie każdy młody człowiek zamiast gier video posiada playstation. Natomiast komputer PC zastąpił bardzo szybki i wysokowydajny laptop, a standardowa komórka została zastapiona przez smartphony i iphony. W nich posiadamy już niemal wszystko: Internet, gry a także mnóstwo aplikacji ułatwiających codzienne, obecne życie. Po co więc komu telefony stacjonarne? Myśli zapewne większość młodych osób.

Telefony stacjonarne są proste w obsłudze, popularne i stosowane od wielu lat głównie przez starsze społeczeństwo. Oni nie wyobrażają sobie życia bez tego klasycznego urządzenia, które nie potrzebuje żadnych instalacji i aktualizacji aplikacji, a większość telefonów stacjonarnych tworzona jest w wersji bezprzewodowej, co pozwala na prowadzenie rozmów z różnych części domu. A to zupełnie wystarcza starszym osobom.

Myśląc o jednych i drugich ( i młodszych i starszych osobach producenci tworzą urządzenia, które mają za zadanie spełnić oczekiwania i starszych i młodszych. Dlatego też klasyczne telefony na długo pozostaną jeszcze w naszych domach.