Przydatne wskazówki dla osób, które chciałyby wybrać się w zimowym okresie na narty.

Jedną z najpopularniejszych form rozrywki w zimie są wyjazdy na narty. Tak naprawdę nasz kraj praktycznie całą południową część wypełnioną ma przepięknymi górami, w których oczekuje bardzo szeroka oferta dla każdego miłośnika tego sportu. Jeśli ktoś będzie chciał, to wybrać się również może trochę dalej w kierunku południa. Już u naszych południowych sąsiadów są także doskonałe warunki do jeżdżenia na nartach, a poza tym w niewielkiej odległości leżą również Alpy, które oferują dużo więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać możliwości jest faktycznie dużo, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej propozycji. Oczywiście dużo zależeć będzie od tego, jak dużo czasu będzie na taki wyjazd i jakimi środkami będzie się dysponowało. Decydując się na alpejskie ośrodki trzeba mieć świadomość tego, że trzeba będzie trochę więcej zapłacić, poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty dojazdu, szczególnie z północnych regionów kraju. Za to Czechy i Słowacja zachęcają niskimi cenami, często dużo konkurencyjnymi niż w ośrodkach w naszym kraju – tanie wyjazdy na narty.

Wybór narciarskich ośrodków zarówno u nas jak i u sąsiadów jest naprawdę duży. Dużo jest niedużych stoków, jakie świetnie powinny się nadawać na jednodniowy, krótki wyjazd. Ale nawet tego typu miejsca oferują kilka tras z różną trudnością, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek gdyby ktoś planowałby dłużej zostać. Zupełnie odmiennego miejsca szukać się będzie, jeżeli w planach będzie wyjazd na nieco więcej, przykładowo na zimowe ferie czy podczas przerwy w Święta. W takiej sytuacji warto rozglądnąć się za jakimś przyjemnym pensjonatem w miejscu, gdzie różnych stoków będzie większa ilość. W różny sposób można też przygotowywać sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Liczne biura podróży proponują w czasie zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeżeli znajdzie się coś ciekawego, to warto z takiej okazji skorzystać – Motion Group sp. z o.o.. Plusem zorganizowanych wyjazdów jest to, że nie trzeba się zajmować żadnymi rzeczami związanymi z rezerwowaniem noclegów czy zakupem karnetów, lecz niekiedy może to wyjść trochę drożej, niż wyjazd zorganizowany samodzielnie.