O akcesoriach, które z pewnością przydadzą się w trakcie nadchodzących wakacji wszystkim zapalonym rowerzystom

Sezon rowerowy rozpoczął się już parę dobrych tygodni temu. Zarówno prawdziwi amatorzy jazdy na rowerze szosowym, jaki i adepci przemierzają dróżki rowerowe lub po prostu jadą przed siebie. I wszystkim na pewno przydadzą się wyjątkowo praktyczne gadżety dostępne w dobrych tradycyjnych sklepach albo w internecie.

Rodzicom kilkuletnich szkrabów przydadzą się porządne foteliki rowerowe. Kupują je zarówno zwolennicy dłuższych wyjazdów, jak i troskliwe matki, które codziennie wyruszają rowerem do najbliższej piekarni, gdyż takie foteliki doskonale sprawdzają się podczas pokonywania dłuższych oraz krótkich dystansów. Przed pierwszą wyprawą trzeba jednakże sprawdzić, czy mają one wszelkie potrzebne atesty. Foteliki rowerowe oczywiście wcale nie przydadzą się opiekunom szesnastoletnich panien, lecz potrzebne będą inne gadżety, takie jak dla przykładu: manualne pompki, światła odblaskowe, dzwonki bądź nawet modne torby.

kaski rowerowe

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com

Na rower często wsiadają też ambitne panie po pięćdziesiątce, które chcą zrzucić przed wakacyjnym sezonem kilka dodatkowych kilogramów. Żeby uprościć sobie liczenie spalanych kalorii powinno się wyposażyć posiadany rower górski w nowoczesny sprzęt. Liczniki rowerowe, bo tutaj o nich rzecz, zamawiają także ci, którzy często wyruszają w dalsze trasy, a uzyskane dane pozwalają dosyć szybko zorientować się, ile będzie trwała podróż do obranego celu podróży, przykładowo

koło rowerowe

Autor: bibinsatoulouse
Źródło: http://www.flickr.com

Ojcowa, Mrągowa lub innej malowniczo usytuowanej miejscowości.

Funkcjonalne sprzęty, jak wspomniane wyżej liczniki rowerowe lub oryginalne światełka odblaskowe są doskonałym podarunkiem dla kobiety, która uwielbia rowerowe wycieczki. Oprócz nich można także kupić artykuły, które posłużą do dekoracji roweru trekkingowego albo górskiego. Takie zakupy zazwyczaj robią przedstawicielki płci pięknej, które o wiele częściej niż małżonkowie zamawiają w internecie rozmaite torby retro albo designerskie dzwonki.

Z kolei wszystkich wybierających się na zakupy trzeba koniecznie przestrzec, by rozsądnie wydawali swoje oszczędności. W sprzedaży dostępne pozostają bowiem tandetne podróbki oryginalnych produktów, a i trzydziestoletniemu bądź trochę starszemu panu z pewnością nie będą potrzebne cztery dodatkowe pary rękawiczek albo ogromna kolekcja kasków.