Na urlop do Łeby! – jakie atrakcje na nas czekają? Koniecznie zerknij!

Zdecydowanie najchętniej odwiedzanym przez turystów regionem w Polsce są tereny położone nad Morzem Bałtyckim. Przepiękne krajobrazy, świetnie rozwinięta infrastruktura oraz bliskość pięknych plaż każdego roku ściągają na ten teren setki osób, które chcą tam spędzić urlop. Zdecydowanie do której konkretnie nadmorskiej miejscowości się udać może okazać się nie lada kłopotem.

Aktualnie największą popularnością zdecydowanie cieszy się Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Półwysep Helski, aczkolwiek warto zwrócić uwagę np. na przepiękną miejscowość wypoczynkową jaką jest Łeba.

drewniany domek

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co sprawia iż Łeba wyróżnia się na tle pozostałych nadmorskich miejscowości to jej lokalizacja. Od północy miasto ograniczone jest Morzem Bałtyckim, gdzie będziemy mieć dostęp do urokliwych, piaszczystych plaż, natomiast od zachodniej i wschodniej strony znajdują się malownicze jeziora przybrzeżne – Sarbsko i Łebsko, które jest trzecim co do wielkości jeziorem w obrębie Polski. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, który z pewnością warto odwiedzić. To właśnie takie położenie Łeby, sąsiadującej nie tylko z morzem, lecz także z przepięknymi jeziorami sprawia, że jest ona na pewno idealnym miejscem do wypoczynku na łonie natury.

Zaplecze turystyczne w Łebie jest fantastycznie rozwinięte, co wynika bezpośrednio z dużego zainteresowania tym rejonem. Jeżeli przyciągnie nas łeba noclegi blisko morza będą na wyciągnięcie ręki. Co roku powstaje tu coraz więcej hoteli, pensjonatów oraz prywatnych kwater, w których możemy zarezerwować nocleg i cieszyć się urokami nadmorskiego krajobrazu. Sprawdź: ruszajwpolske.pl/miasta/leba/noclegi/27,index.html. Bardzo dobrze rozwinięta jest tu także oferta gastronomiczna a także różnego typu atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Łeba może być również dobrą bazą wypadową, jeśli chcemy jakiś dzień poświęcić na zwiedzanie Półwyspu Helskiego lub Trójmiasta. Dodatkowym atutem bez wątpienia będą także typowe nadmorskie lasy, po których można godzinami spacerować.

Bez względu na to, czy jesteśmy wobec tego nastawieni na zwiedzanie i piesze wycieczki, czy pełen relaksu odpoczynek na plaży – atrakcji w Łebie z pewnością nam nie braknie. Aktualnie jest to bardzo dobrze zagospodarowane miasto z bardzo bogatą ofertą. Jeżeli zatem jeszcze nie zdecydowaliśmy, dokąd udać się na urlop, wystarczy tylko zapakować bagaże i wyruszać do Łeby!